duvar kağıdı nasıl yapılır

Duvar Kağıdı Nasıl Yapılır?

Eğer nemli süngerle silinebilen bir duvar kağıdı kullanıyorsanız, genel duvar kağıdı yapıştırıcısı yeterli olacaktır. Eğer vinil, kalın kabartmalı veya hasır duvar kağıdı kullanıyorsanız, bu duvar kağıtlarına özel yapıştırıcılardan almalısınız. Elbette eğer kendinden yapışan bir duvar kağıdı kullanıyorsanız yapıştırıcıya gerek yok.

Gerekli malzeme ve araçlar

İdealde elinizde bulunması gereken araçlar şöyledir: makas veya maket bıçağı, merdiven, yapıştırıcıyı sürmek ve duvar kağıdını yapıştırırken düzlemek için fırça, spatula, zımpara kağıdı, bez, şakül, sünger ve kova.

Duvarların hazırlanması

Eğer duvarlarınız çimento ve alçı sıva halindeyse, 24 saat öncesinden saten alçı macunu uyguylayın. Bu işlem duvarı korur ve duvar kağıdı sökülürken duvarın zarar görmesini önler.

Eğer duvarlarınız boyanmış durumdaysa, duvarları deterjanla silin ve durulayın. Parlak boyalı yüzeyleri zımparalayarak yapıştırıcının daha iyi tutunacağı bir yüzey hazırlayın.

Eğer daha önceden duvar kağıdı ile kaplanmış duvarlarınız varsa, mevcut duvar kağıdını sölün. Bunun için sıcak su ile sulandıracağınız, duvar kağıdı sökücü özel bir ürün kullanmanız gerekecektir. Eğer duvar kağıdı kuru olduğu halde sökülemiyorsa buharlı duvar kağıdı sökücü de kullanabilirsiniz.

Duvarlarınızı pürüzsüz ve temiz bir hale getirin. Eğer duvarlarınızda çatlaklar veya delikler varsa, dökülen sıvaları kazıyarak temizleyin ve delikleri spatula kullanarak sıva alçısı ile doldurun. Çatlakları ise yapışkan bantla kapatın ve saten alçı ile duvarın kalanıyla aynı seviyeye getirinm. Duvar kuruduktan sonra çok ince zımpara kağıdı ile zımparalayın ve oluşan tozu temizleyin. Duvarın tamamen pürüzsüz hale geldiğinden emin olun.

kültür taşı

Kültür Taşı Nasıl Üretilir?

Dekoratif amaçlı kullanılan ve tamamen doğal bir görüntü sunan kültür taşı, profesyonel ellerde uzman el işçiliği ile hazırlanmaktadır. Belirlenmiş kalıpların şeklini alan ve farklı renklerle hazırlanan tasarımlar, şık ve zarif görüntüsüyle hem işyerlerinde hem de evlerde değerlendirilmektedir.

Avrupa demir oksit organik pigmentlerin kullanılması ile hazırlanan kaliteli üretimler sayesinde, uzun yıllar kullanılmaktadır. Değişik renk ve şekiller altında farklı kalıplar üzerinden her mekana uygun olarak üretimi sağlanır ve doğal bir yapı oluşturur.

Kültür Taşı Üretimi

Özel demiroksit inorganik pigmentler ile, çimento ve özel teknikler eşliğinde hazırlanan kültür taşı, uzman tasarımcıların ellerinde hayat bulmaktadır. İşin temelinde genelde el işçiliği yatar. Tamamen doğal ve gerçekçi bir etki yaratabilmek için mutlaka ince bir işçilik altında tasarımların yapılması gerekmektedir.

Moda olan trend dokuya sahip tasarımlar, spesifik renkler ile karıştırılarak özel kalıplar eşliğinde kullanılır hale getirilmektedir. Bütün bu etmenler ele alınarak profesyonel düzeyde tasarımı gerçekleştirilen kültür taşları, her mekana ayrı bir şıklık ve zarif bir görünüm getirmektedir.

Sağlıklı Yapı ile Özel Üretim Kültür Taşı

Kaliteli malzeme yapısı ile uzun ömürlü kültür taşı çeşitleri, sağlıklı yapısı ile konforlu bir kullanım imkanı tanımaktadır. Dekoratif amaçlı kafelerde, restoranlarda, bar ve birçok değişik iş sektöründün duvarlarında özel olarak değerlendiriliyor. Üstelik kolay temizlenebilir ve yalıtım özellikleri ile iç mekanınızın dengesini korur.

Karmaşık kalıpların şeklini alarak tasarımı gerçekleştirilen bu ürünler, farklı malzeme yapısıyla tamamen insan sağlığını koruyan yapı oluşturmaktadır. Tabii üretimi gerçekleştirilirken farklı şekiller ve boyutlar üzerinden hayata geçirilir. Böylece mekana uyum sağlayan ve göz yormayan güzel bir bütünlük sağlanmaktadır.

Özel Malzeme Yapısı ile Farklı Şekil Ve Modellerde Kültür Taşı Çeşitleri

Belirlenmiş olan kalıplara dökülerek üretimi sağlanan kültür taşı çeşitleri, her mekana uyumlu boyutlar altında hazırlanmaktadır. Ana maddesi çimento olan bu ürün farklı karışımlarla daha sağlıklı ve kaliteli bir yapım sunar.
Özel teknikler altında uzmanlar ile ele alınan tasarımlar, Avrupa demir oksit inorganik maddeler ile karıştırılarak daha gerçekçi ve dayanıklı ürünler oluşturur. Kullanılacak alana bağlı olarak özel yapı aldığında farklı renk kreasyonları ve modeller ile titiz bir el işçiliği üzerinden tasarımları sağlanır.

tuğla

Tuğla Görünümlü Kaplamalar ve Özellikleri

Her açıdan üstün özellikler tanıyan taş kaplama modelleri, günümüzde yoğun olarak değerlendiriliyor. Zamansız şıklığıyla mekana canlılık katan tuğla kaplama ürünleri, her alana rahatlıkla uygulanabiliyor. Özellikle yalıtım ayrıcalığı taş duvar ürünlerini bir adım öne çıkarmaktadır. Böylece yaşam alanları ya da iş yerleri tuğla duvar çeşitleri daha kaliteli bir standart yakalamaktadır.

 Rahatlığıyla Tuğla Görünümlü Kaplamalar

Oldukça rahat ve konforlu bir kullanım imkanı sağlayan panel duvar modelleri, geniş ürün yelpazesi sunuyor. Kişisel zevklere ve mekanın yapısına bağlı olarak dekoratif taş çeşitleri arasından tercih yapılabilir. Isı ve ses yalıtımı dekoratif tuğla modellerinin en önemli ayrıcalıkları arasında gelmektedir. Ayrıca kolay temizlenebilir olması sayesinde, tuğla kaplama çeşitleri şıklığını her daim korur.

 En Özel ve Şık Duvar Kaplamaları

Fiziksel ayrıcalıklarının yanı sıra özellikle taş kaplama ürünleri dekoratif yapısıyla öne çıkıyor. Böylece müşteri memnuniyeti kazanmak amaçlı cafe dizayn çok fazla değerlendirilmektedir. Sadece cafe veya restoran değil, hotel dizayn konusunda da oldukça etkileyici bir görsel yakalamak mümkün. Kaliteli malzeme yapısı ve özel planlama ile mimari tasarım üzerinden duvar kaplamaları ele alınmaktadır.

 Şık ve Fiziksel Ayrıcalıkları Eşliğinde Duvar Kaplamaları

Pek çok farklı dekorasyon önerileri üzerinden duvar kaplama çeşitlerini tercih etmek mümkün. Sunduğu dekoratif yapı ve fiziksel özelliklerinin yanı sıra, taş duvar işi özel bir çalışmayla harika bir görüntü oluşturmaktadır. Hayat boyu kullanılacak, zarif bir görüntü oluşturacak tasarımlar için kaliteli tuğla duvar işi hizmeti alınmalıdır.

Konfor Ve Şıklık İçin Tuğla Görünümlü Kaplamalar

Zarafeti en iyi şekilde yansıtan taş kaplama günümüzde oldukça fazla değerlendiriliyor. Her türlü mekanı daha şık hale getiren tuğla kaplama farklı modeller üzerinden elde edilebilmektedir. Tamamen doğal bir yapısı bulunan taş duvar çeşitleri, kaliteli malzeme ile ele alınır. Alanın yapısına uyum sağlayacak ihtiyaca uygun tuğla duvar seçim imkanı sağlamaktadır.

 Farklı Özellikleri ile Tuğla Görünümlü Kaplamalar

Dekoratif yapısının yanı sıra panel duvar çeşitleri fiziksel ayrıcalıklar da getiriyor. Özellikle dekoratif taş seçeneği ile beraber yalıtım bunların başında gelmektedir. Görsel açıdan harika bir dekoratif tuğla etkisi yaratan bu ürünler, aynı zamanda ısı ve ses yalıtımı sağlıyor. Böylece farklı mevsimlerde tuğla kaplama ile yaşam standartları sürekli en üst seviyede tutulabilmektedir.

 Doğal Tasarımları ile Tuğla Görünümlü Kaplamalar

Bütünüyle doğal bir etki yaratan taş kaplama modelleri, her zevke hitap eden geniş bir seçenek sunuyor. Evin farklı odalarında güzel bir görünüm yakalarken, bunu cafe dizayn açısından da değerlendirmek mümkün. Aynı zamanda hotel dizayn konusunda müşteri memnuniyeti sağlayacak modern bir görüntü elde edilebilmektedir. Görüntüsüyle harika bir mimari tasarım etkisi yaratır.

 Etkileyici Dekorasyon Önerileri

Son yıllarda dekorasyon önerileri olarak duvar kaplamaları bir adım öne çıkıyor. Kolay temizlenebilen ve uzun ömürlü olan bu ürünler, otellerde taş duvar işi ile harika bir görüntü oluşturmaktadır. Titiz bir işçilik ile ele alınan tuğla duvar işi sayesinde, her mekan can alıcı ve zamansız bir şıklık kazanıyor.